1. Automatische meting van afstand en wieldiameter;
2. Zelfkalibratie;
3. Ongebalanceerde optimalisatiefunctie;
4. Optionele adapter voor het balanceren van motorfietswielen;
5. Metingen in inches of millimeters, aflezing in gram of ounce;
| Motorvermogen | 0,25 kW/0,32 kW |
| Voeding | 110V/220V/240V, 1 fase, 50/60 Hz |
| Velgdiameter | 254-615 mm / 10”-24” |
| Velgbreedte | 40-510 mm”/1,5”-20” |
| Maximaal wielgewicht | 65 kg |
| Maximale wieldiameter | 37 inch / 940 mm |
| Het vinden van de juiste balans | ±1 g |
| Balans tussen snelheid | 200 toeren per minuut |
| Geluidsniveau | <70dB |
| Gewicht | 154 kg |
| Verpakkingsgrootte | 1000*900*1150 mm |
Als machine voor het meten van de onbalans in grootte en positie van een roterend object, is de balanceermachine gevoelig voor middelpuntzoekende kracht als gevolg van de ongelijkmatige ascondities tijdens de rotatie van de rotor. Onder invloed van de middelpuntzoekende kracht veroorzaakt de rotor trillingen en geluid in het rotorlager, wat niet alleen de slijtage van het lager versnelt en de levensduur van de rotor verkort, maar ook de productprestaties in gevaar kan brengen. In dit geval is het noodzakelijk om de door de balanceermachine gemeten gegevens te gebruiken om de onbalans aan te passen aan de werkelijke toestand van de rotor, zodat de massaverdeling van de rotor wordt verbeterd en de trillingskracht die tijdens de rotatie van de rotor ontstaat, binnen de norm kan worden teruggebracht.
Balanceermachines kunnen rotortrillingen verminderen, de rotorprestaties verbeteren en de kwaliteit ervan garanderen. Daarom kan een balanceermachine worden gebruikt voor het testen van autobanden, en de test van autobanden met een balanceermachine wordt een wielbalanceertest genoemd.