1. Met een schuifmaat kan de afstand worden gemeten.
2. Met zelfkalibrerende balanceerfunctie
3. Optimalisatie van de bandenbalans
4. Het balanceren van de motorband met een optionele adapter
5. Uitgerust met een omrekeningsfunctie van inch naar millimeter en van gram naar ounce.
6. De verbeterde balansas zorgt voor goede stabiliteit en is geschikt voor het meten van alle soorten vlakke wielen.
| Motorvermogen | 0,25 kW/0,32 kW |
| Voeding | 110V/220V/240V, 1 fase, 50/60 Hz |
| Velgdiameter | 254-615 mm / 10”-24” |
| Velgbreedte | 40-510 mm”/1,5”-20” |
| Maximaal wielgewicht | 65 kg |
| Maximale wieldiameter | 37 inch / 940 mm |
| Het vinden van de juiste balans | ±1 g |
| Balans tussen snelheid | 200 toeren per minuut |
| Geluidsniveau | <70dB |
| Gewicht | 112 kg |
| Verpakkingsgrootte | 1000*900*1100 mm |
Wanneer de wielen van een auto met hoge snelheid draaien, ontstaat er een dynamische onbalans, waardoor de wielen en het stuurwiel tijdens het rijden gaan trillen. Om dit verschijnsel te voorkomen of te verhelpen, is het noodzakelijk om de balans van elk wieldeel te corrigeren door onder dynamische omstandigheden een contragewicht toe te voegen.
Eerst wordt de motor gestart om de band te laten draaien. Door de onbalans wordt de centrifugale kracht die de band in alle richtingen op de piëzo-elektrische sensor uitoefent, omgezet in een elektrisch signaal. Door dit signaal continu te meten, analyseert het computersysteem het, berekent de omvang van de onbalans en de minimale waarde van de parameter, en geeft deze weer op het scherm. Om aan de eis van minimale onbalans te voldoen, moeten de sensor en de A/D-omzetter in het systeem zeer gevoelig en nauwkeurig zijn. Daarom moeten de rekensnelheid en de testsnelheid van het systeem hoog zijn.